Чотири несподівані фактори, які підвищують ризик розвитку цукрового діабету

З кожним роком у світі кількість людей, які страждають на цукровий діабет, стрімко збільшується. За прогнозами ВООЗ, до середини століття із цим діагнозом житимуть майже півтора мільярда людей. Всім відомі такі основні фактори ризику появи цього захворювання, як спадковість, зайва вага та гормональні зміни. Однак є й такі причини, про які не кожен замислюється. На що ще варто звернути увагу?

Стоматологічні захворювання

Запалення ясен та інші стоматологічні проблеми можуть бути пов'язані з підвищеним ризиком розвитку діабету. Якщо у вас спостерігається набряк слизової оболонки порожнини рота, сухість у роті, постійне запалення ясен, що погано лікується, рецидиви герпесу на губах, грибкові захворювання, що погано піддаються лікуванню, — це може говорити про перші симптоми діабету, інформує джерело.

Це пов'язано з формуванням патологічних процесів і особливостями їх течії. Наприклад, через те, що вироблення слини знижено при цукровому діабеті, зубний наліт на яснах і зубах утворюється швидше, що може спричинити запалення ясен, а також утворення карієсу.

Часті перекушування

Часті перекушування, особливо якщо вони містять багато вуглеводів, можуть призводити до різких коливань рівня цукру в крові. Це може спричинити інсулінові піки, що з часом призведе до інсулінорезистентності. До того ж при частому прийомі їжі виникає ризик переїдання, особливо коли перекуси не контролюються. Це може призвести до надмірного споживання калорій і, як наслідок, до збільшення ваги та ожиріння — важливих факторів ризику для діабету 2 типу.

Паління

На думку корейських учених, у чоловіків, які викурюють по 20 цигарок на день, ризик захворіти на цукровий діабет підвищується на 55%. У жінок, які викурюють до 9 цигарок на день, — на 30%. Хімічні речовини, що містяться в тютюновому димі, у тому числі нікотин, можуть порушити дію інсуліну, що призводить до інсулінорезистентності. Це коли клітини організму що неспроможні використовувати інсулін для засвоєння глюкози, що підвищує ризик розвитку діабету 2 типу.

Крім того, токсичні речовини в сигаретах збільшують рівень вільних радикалів, що може пошкоджувати клітини та тканини, включаючи ті, що відповідають за вироблення інсуліну.

Психологічні розлади

Всі ми коли-небудь відчували стрес, а більшість населення періодично перебуває у депресивних чи тривожних станах. Однак хронічний стрес може спричинити розвиток цього небезпечного захворювання. Річ у тому, що в стані стресу посилено виробляються кортизол і адреналін, а ці гормони, у свою чергу, підвищують рівень цукру в крові. Тому при хронічному стресі цукор у крові буде підвищено постійно.

Тривале перебування в стані стресу може позначитися на інсулінорезистентності, що ускладнює засвоєння глюкози клітинами організму.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.

Джерело