Часто у стосунках ми стикаємося з прихованими маніпуляціями, які, на перший погляд, можуть здаватися невинними. Один з найпоширеніших способів маніпулювання — це навіювання почуття провини партнеру, інформує Ukr.Media.
Розглянемо реальну ситуацію, яка допоможе зрозуміти, як працює цей механізм, та навчитися розпізнавати такі маніпуляції у власному житті.
Петя і Даша прокинулися вранці як зазвичай. Все було спокійно. Сніданок, усмішки, розмови про поточний день. Потім Даші зателефонували по роботі, і вона заглибилась у розмову.
Петя звернувся до Даші з якимось питанням, а Даша йому нейтрально відповіла в стилі: "Зайнята, я розмовляю по роботі, трохи пізніше".
Петя пішов на роботу, але забув вдома сумку з потрібними речами. Довелося повертатися.
Ввечері за вечерею пара мило спілкувалася до моменту, коли зайшла розмова про забуту сумку.
В цей момент Петя незворушно заявляє Даші:
"Я забув сумку через те, що тобі зателефонували з роботи. Якби тобі не зателефонували, я б нічого не забув. Я підійшов до тебе з питанням, ти мені холодно відповіла. Я вже тоді зрозумів, що негатив виходить за межі телефонної розмови. Замислився про своє і… забув сумку".
Даша почала виправдовуватися і Петя отримав бажане: зміцнив свої позиції у стосунках над Дашею.
Подібна поведінка — чиста маніпуляція, тому що в тому, що дорослий, тридцятирічний Петя забув сумку, ніхто не винен, крім нього самого. Але, замість того, щоб визнати цей момент, він зробив винною свою жінку.
Адже так безболісніше для свого его, а заодно ще й вигідно. Жінка, що виправдовується — підконтрольна жінка. Відкрито звинуватити Дашу і впровадити їй пряме почуття провини цього разу не вистачило аргументів. Тому Петя діяв хитро, здалеку.
Не втрачайте пильність і не дозволяйте впроваджувати вам необґрунтоване почуття провини ні прямо, ні опосередковано.
Залиште відповідь