“Нічого хорошого такі стосунки в майбутньому не чекає”: Почувши цю фразу, будь-які стосунки краще закінчити

Деякі фрази, які люди вимовляють, бувши в поганому настрої або під час сварки, на перший погляд, здаються звичайними фразами. Здавалося б, сказав чоловік щось грубе чи категоричне, заспокоїться, і все стане на свої місця. Це не завжди так. Сенс деяких фраз та їхній вплив на подальшу долю відносин набагато глибший, ніж ми можемо собі подумати та уявити, інформує Ukr.Media.

Звернімо увагу на одну злу фразу, після якої психологи рекомендують повністю припинити будь-які стосунки з людиною. Що за фраза? А ця фраза звучить так: "Не спілкуйся зі мною, якщо я такий поганий". Як варіант, ви можете почути її схожі аналоги в стилі: "Якщо тобі щось не подобається, можеш зі мною більше не спілкуватися".

Чому ця фраза зла і чому, почувши її, дійсно краще закінчувати спілкування та стосунки? По-перше, за цією фразою може ховатися усвідомлена чи інтуїтивна комбінація з маніпуляції "Ближче далі" та маніпуляції "Або так чи ніяк".

Людина загрожує, у разі відмови грати за її правилами, розривом стосунків і не пропонує жодних альтернатив. Коли людина говорить нам у подібному дусі, вона відкрито підкреслює такі важливі моменти:

  • Я не збираюся змінюватися, я з тобою спілкуватимуся лише так, як вважаю за потрібне.

  • Ти прийматимеш мене таким, яким я є. Або ти завжди будеш терпіти все, що тобі не подобається і все, що тебе не влаштовує, або йди.

  • Твоя думка нічого для мене не означає, твої інтереси також! Буде лише так, як я забажаю і вважаю за потрібне.

По-друге, ця фраза може прозвучати як "крик душі". Якщо людина нам настільки неприємна, що ми їй говоримо в подібному ключі, нічого хорошого такі стосунки в майбутньому не чекає.

Велика проблема цієї фрази та подібних отруєних стосунків пов'язана з тим, що після таких слів люди продовжують бути разом. Продовжують терпіти одне одного. Спільна відповідальність, прихильність, приємні спогади у минулому, надія, що людина зміниться — різні причини. Їх потрібно опрацьовувати та рішуче переривати зв'язок.

Джерело