Невпевненість у собі можуть видавати звички, яких ви самі навіть не помічаєте або списуєте на обережність чи соціальність, інформує Ukr.Media.
Пошуки схвалення
Ви можете називати це підтримкою, але насправді ви не впевнені в тому, що робите, у своїх рішеннях, поки не отримаєте схвалення від когось іншого. Можна сумніватися навіть у власній зовнішності: ви не впевнені, що добре виглядаєте, поки вам хтось інший цього не скаже.
Людина з адекватною самооцінкою чужого схвалення не потребує: найважливіше схвалення йде зсередини.
Уникнення складнощів і конфліктів
Це частина нашого життя — без проблем і труднощів немає розвитку. Уникнення — це тактика, яка говорить про невпевненість: людина внутрішньо впевнена, що вона не впорається. І тому дозволяє страху керувати своїм життям.
Страх суспільного осуду
Наш світ переповнений умовностями та нормами, навколо повно людей, які від нас чогось очікують. Але ми не зобов'язані відповідати чиїмось очікуванням. Однак людина з низькою самооцінкою так боїться не вписатися, що буде намагатися відповідати — замість того, щоб бути собою. "А що люди скажуть", — якщо ви хоч раз казали собі це, вам є над чим попрацювати.
Безжальність до себе
Схильність до самокритики прийнято вважати чимось хорошим. Бути своїм найсуворішим критиком — це нормально. Але тільки не в тому випадку, якщо ви себе взагалі не хвалите, не співчуваєте собі, ставитеся до себе без найменшого співчуття. Позитивне ставлення ще нікому не заважало.
Страх невдачі
Помилки та невдачі в суспільстві, зарядженому на успішний успіх, іноді сприймаються як катастрофа. Однак це не кінець світу, а точка росту. Питання тільки в тому, як їх сприймати і які висновки з них робити. А от якщо ви не беретеся за справу тільки тому, що боїтеся зазнати невдачі — це вірна ознака дуже низької самооцінки.
Залиште відповідь