Психотерапевт Лорі Готліб із Лос-Анджелеса назвала оптимальний вік для укладення шлюбу для тих, хто хоче в рази знизити ймовірність розлучення. Експертка навела дані Інституту сімейних досліджень, інформує Ukr.Media.
Згідно з результатами наукової роботи, найкращий вік для одруження — 25-30 років. Виявилося, що ті, хто одружуються у 25 років, мають на 50% менше шансів на розставання, ніж ті, хто кинувся у вир сімейного життя у 20 років.
Мінус ранніх шлюбів, пояснює Готліб, у тому, що в цьому віці ще немає достатнього досвіду й навичок, але у 25 років люди вже краще розуміють, чого хочуть від життя, і можуть рости як пара та дізнаватися одне про одного дедалі більше і більше.
Результати дослідження також показали, що до 32 років кожен рік шлюбу знижує ймовірність розлучення на 11%. Однак після цього рубежу шанси на розставання починають зростати на 5% на рік.
Пояснюється така метаморфоза просто. З віком люди стають впертішими, жорсткішими і менш відкритими у стосунках. У них з'являються інші очікування, відмінні від тих, коли вони були молодшими і гнучкішими. Впливає і негативний досвід через стосунки, що не склалися в минулому, тому будувати нові стає дедалі важче.
"Ми караємо нашого нинішнього партнера за злочин, якого він не скоював. Якщо раніше хтось погано до нас ставився, ми менше довіряємо партнеру, з яким перебуваємо", — пояснює психотерапевт.
Готліб також розповіла і про поширену хибну думку, коли люди вважають, що якщо вони матимуть багато побачень, то тим більше досвіду вони отримають і стануть кращим партнером. Однак це припущення хибне, адже в іншої людини цього ж віку за плечима також є багаж, зокрема й негативний.
Експертка також зазначила, що під час пошуку партнера люди все частіше висувають нереальні очікування. Сходивши на перше побачення і не відчувши "хімії", вони починають пурхати від одного партнера до іншого, позбавляючи себе шансу пізнати людину краще.
Через безліч сайтів для знайомств люди розпорошуються, думаючи, що навколо є "рибка побільше". Однак це хибно, оскільки багато закоханих пар не відчули цього ні на першому, ні на другому і навіть на третьому побаченні, і спочатку їх пов'язувала тільки дружба.
"Питання, яке потрібно поставити собі наприкінці першого побачення, має звучати так: "Чи добре я провела час?", якщо відповідь "так", то варто піти і на друге. Це не обов'язково має змінити життя, просто варто подивитися, що станеться вдруге", — радить Готліб.
Вона також пояснила, чим відрізняються очікування у стосунках чоловіків, особливо молодих, від жінок.
Річ у тім, що вони насамперед клюють на зовнішність потенційної партнерки, але фото в соцмережах може бути відретушоване так, що під час зустрічі в реальності на них чекає розчарування. І саме через завищені очікування!
Залиште відповідь