Фарбування — популярна процедура у жінок по всьому світу. Як правило, це простий і відносно недорогий спосіб, щоб змінити образ. Однак під час фарбування можна зіткнутися з незрозумілими термінами. У багатьох вони викликають легку паніку, інформує Ukr.Media.
Що таке оксигент?
Оксигент — це окислювач. Він являє собою крем або рідину з перекисом водню або аміаком.
Раніше наші бабусі висвітлювали волосся тільки аптечним перекисом. Волосся ставало світлим, але дуже пересушеним. Після чого доводилося обробляти його підручними засобами: яєчним жовтком або пивом.
У сучасних окислювачах одразу є корисні для стану волосся речовини. Це і ефірні олії, і ліпіди, і вітаміни. Ще додають ароматизатори, але це ніяк не допомагає зберегти структуру волосся — просто для приємного аромату.
Оксигент змінює кислотно-лужний баланс волосся і допомагає фарбі краще і рівніше лягти. Він відкриває мікроскопічні лусочки і дає змогу барвнику проникати всередину. Без оксигенту забарвлення в інший, кардинально відмінний від природного колір неможливе в принципі.
Чим небезпечний оксигент для волосся?
На оксигенті є цифри, які означають скільки перекису міститься в оксиді. Діапазон коливається від 1,2% до 12%. Що вищий відсоток, то насиченіший колір, тому що такий окислювач більше «відкриває» волосся. Але й небезпека для волосся підвищується.
Оксигент, як правило, травмує волосся, і тому потрібно добре доглядати за ним. Інакше вийде ефект «мочалки» — ламке, сухе і мляве волосся. Якщо у вас фарбоване волосся, то обов'язково потрібно використовувати бальзами, кондиціонери та раз на тиждень живити волосся спеціальними масками. Тоді волосся буде слухняним і живим.
Leave a Reply