У Києві Національна спілка кінематографістів України 19 травня проведе вечір спадку режисера, художника та педагога Євгена Яковича Сивоконя, цей захід розпочне цикл вечорів до 100-річчя української анімації.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Національна спілка кінематографістів України.
Українська анімація бере свій початок у 1927 році, коли режисер В’ячеслав Левандовський створив перший мультфільм "Казка про солом’яного бичка".
У 2027 році Україна святкуватиме знаковий ювілей – століття української анімації.
Національна спілка кінематографістів України 19 травня розпочинає цикл вечорів, присвячених цьому мистецтву – вечорів, які стануть справжнім святом для дітей і дорослих, адже анімація – це мова, здатна об’єднувати покоління.
Вечір перший буде присвячено творчому спадку видатного митця – режисера, художника та педагога Євгена Яковича Сивоконя, чия творчість і школа стали фундаментом для кількох поколінь українських аніматорів.
У програмі – роботи самого майстра та фільми його учнів.
Модеруватимуть зустріч кінознавець Наталія Гриценко та режисер і аніматор Степан Коваль ("Рукавичка", "Йшов трамвай №9", "Глинька", "Лабіринт"…), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, володар Срібного Ведмедя Берлінського кінофестивалю та призер багатьох інших міжнародних фестивалів. Значна частина його творчості – анімації, створені в пластиліновій техніці, за що він отримав прізвисько "пластиліновий геній".
“Це буде тепла зустріч пам’яті й вдячності – вечір, де оживуть образи, створені Сивоконем, і зазвучать голоси його учнів”, – анонсували організатори та запросили всіх, хто любить українську анімацію.
Як повідомляв Укрінформ, анімаційна стрічка “Київський торт” режисера Микити Лиськова потрапила до короткого списку European Film Awards у категорії “Найкращий короткометражний фільм”.
Фото: Unsplash/GR Stocks





Залиште відповідь