Спілка кінематографістів розпочинає цикл вечорів до сторіччя української анімації

У Києві Національна спілка кінематографістів України 19 травня проведе вечір спадку режисера, художника та педагога Євгена Яковича Сивоконя, цей захід розпочне цикл вечорів до 100-річчя української анімації.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Національна спілка кінематографістів України.

Українська анімація бере свій початок у 1927 році, коли режисер В’ячеслав Левандовський створив перший мультфільм "Казка про солом’яного бичка".

У 2027 році Україна святкуватиме знаковий ювілей – століття української анімації.

Національна спілка кінематографістів України 19 травня розпочинає цикл вечорів, присвячених цьому мистецтву – вечорів, які стануть справжнім святом для дітей і дорослих, адже анімація – це мова, здатна об’єднувати покоління.

Вечір перший буде присвячено творчому спадку видатного митця – режисера, художника та педагога Євгена Яковича Сивоконя, чия творчість і школа стали фундаментом для кількох поколінь українських аніматорів.

У програмі – роботи самого майстра та фільми його учнів.

Модеруватимуть зустріч кінознавець Наталія Гриценко та режисер і аніматор Степан Коваль ("Рукавичка", "Йшов трамвай №9", "Глинька", "Лабіринт"…), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, володар Срібного Ведмедя Берлінського кінофестивалю та призер багатьох інших міжнародних фестивалів. Значна частина його творчості – анімації, створені в пластиліновій техніці, за що він отримав прізвисько "пластиліновий геній".

“Це буде тепла зустріч пам’яті й вдячності – вечір, де оживуть образи, створені Сивоконем, і зазвучать голоси його учнів”, – анонсували організатори та запросили всіх, хто любить українську анімацію.

Як повідомляв Укрінформ, анімаційна стрічка “Київський торт” режисера Микити Лиськова потрапила до короткого списку European Film Awards у категорії “Найкращий короткометражний фільм”.

Фото: Unsplash/GR Stocks

Джерело