У Києві представили програму заходів, що відбудуться у рамках інформаційної кампанії з нагоди 11-ї річниці Революції Гідності та 20-ї річниці Помаранчевої революції.
Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.
Зазначається, що цьогорічне гасло відзначення пам’ятних подій — «НАС НЕ ПОДОЛАТИ! 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану».
«Ці дати є унікальними в історії нашої країни. Оскільки Україна довгий час була в російській, а потім в радянській імперії, з Помаранчевої революції розпочалося усвідомлення того, що Україна — це дійсно велика європейська держава, яка завжди належала до європейської родини. Так, власне, в 2004 році ми усвідомили себе, як велику європейську націю. У свою чергу, коли сотні тисяч громадян по всій Україні вийшли на майдани, європейська спільнота почала розуміти, що поруч із ними існує велика держава з глибинною історією, яка має свої принципи і бажання йти своїм демократичним шляхом», — сказав заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос.
За словами заступника голови Українського інституту національної пам’яті Володимира Тиліщака, Революція Гідності і всі події, які їй передували, — це ті кроки, які остаточно вирвали Україну з лещат Російської імперії.
«Феномен Майдану, революції — спроможність українців відстоювати свою гідність навіть в найскладніших, найнебезпечніших умовах — і відрізняє нас від росіян. І це докорінна відмінність. Усвідомлення цього і сьогодні дає сили українцям третій рік чинити спротив повномасштабній агресії. Тому переоцінити значення подій, які відбулися і 11 років тому, і 20 років тому, і більше 30 років тому неможливо. Вони є основою нашої ідентичності, нашої пам’яті», – сказав Тиліщак.
Генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло розповів детальніше про цьогорічну програму заходів, у рамках якої відбудеться щорічний науковий форум з фокус-темою «Еволюція протестних рухів в Україні новітньої доби: імперії, війни, ідентичність», а також виставкові проєкти, дискусії, фотовиставки, екскурсії тощо.
«Для нас важливо, що політика пам’яті, про яку ми сьогодні говоримо, поступово перетворюється у культуру пам’яті. Тому події, які зокрема організовує Музей з партнерами, якраз і сфокусовані на тому, що проживає українське суспільство в сьогоднішніх реаліях. Нам важливо показати тяглість боротьби. Мета одна — захистити нашу історичну пам’ять, культурну ідентичність, територію, мову і забезпечити наше українське майбутнє», – сказав Пошивайло.
Ознайомитися з програмою заходів Національного музею Революції Гідності до 20-ї річниці Помаранчевої революції та 11-ї річниці Революції Гідності можна за посиланням.
Як повідомлялося, у Музеї історії міста Києва презентували виставку «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна», приурочену до 20-ї річниці Помаранчевої революції та 11-ї річниці Революції Гідності.
Залиште відповідь