Серед найбільших викликів, які можуть стати перешкодою для активного зростання бізнесу в Україні – загроза кадрового дефіциту (50,9%), впровадження нових технологій (46,3%), регуляторні ризики (46%) і порушення ланцюгів поставок (43,5% ). Про це стало відомо за підсумками дослідження KPMG в Україні, інформує Ukr.Media.
78,1% керівників в Україні повідомили, що впродовж наступних трьох років вважають за необхідне удосконалення процесів впровадження інновацій та підвищення ефективності роботи підприємств у цілому. Якщо говорити про макроекономічні перспективи, то 54,6% українських респондентів зазначили, що очікують рівень зростання економіки України в межах 3-5% впродовж наступних 5 років. 18,7% бізнес-лідерів вважають, що цей рівень складе 10-15%, а 17,1% – не бачать умов для зміни поточних економічних показників.
В Україні бізнес-лідери покладають надії на зміни в економічному середовищі на національному рівні і очікують ефективних дій з боку органів державної влади.
Коментуючи ключові фактори інвестиційної привабливості України, 56,2% відзначили реформи, важливість ефективної державної політики наголосили на 17,1%, поліпшення макропоказників – 15,6%. Серед найвпливовіших суб'єктів, які можуть прискорити позитивні зміни в бізнес-середовищі в Україні 50% керівників компаній назвали органи державної влади, бізнес-об'єднання – 46,8%, на третьому місці – бізнес-партнери – 31,2%.
Залиште відповідь